Robbanóeszköz Komádi külterületén
2025.05.01.
BELFÖLDI HÍR

Rendőrségi bejelentés érkezett a közelmúltban az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred tűzszerész ügyeletére, miszerint Komádi település külterületén, egy szántón feltételezett robbanóeszközre bukkantak.
Török László zászlós, tűzszerész-járőrparancsnok a helyszínen megállapította, hogy egy második világháborús 85 mm-es szovjet repeszromboló gránátot találtak, nem kilőtt állapotban. A helyszínen állampolgári korlátozás bevezetésére nem volt szükség. A gránátot a katonák elszállították a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére későbbi megsemmisítés céljából.
Forrás:https://www.facebook.com/tuzszereszhadihajo
Szöveg: Szováthy Kinga
Fotó: Török László zászlós
AJÁNLAT: TŰZSZERÉSZETI FELTÁRÁS A SZAKÉRTŐTŐL
Tűzszerészeti szolgáltatások, lőszermentesítés a szakértőtől
A Különleges Biztonsági Szolgáltató és Tanácsadó Kft. munkatársai tűzszerész képesítéssel rendelkező szakemberek; projektvezetőnk igazságügyi tűzszerész képesítéssel rendelkezik; fő profilunk: a legkorszerűbb tűzszerész technikai eszközök alkalmazásával tűzszerészeti feladatok elvégzése: tűzszerészeti szakvélemény készítés, tűzszerészeti szakfelügyelet ellátása, és tűzszerész tevékenységet segítő műszeres talajkutatás, lőszermentesítés, aknamentesítés, bombakeresés végrehajtása.
Társaságunk a tűzszerészeti feladatok kivitelezése vonatkozásában vezető szerepet tölt be.